Home / KütüphaneSever Kitap Kulüpleri

KütüphaneSever Kitap Kulüpleri

KÜTÜPHANESEVER KİTAP KULÜBÜ

KütüphaneSever Kitap Kulübü Kütüphaneleri Seviyorum Girişimi’nin bir etkinliğidir.

Kitap okumayı, paylaşmayı ve yeni mekanlar tanımayı seven insanlar olarak bir kitap kulübü üyesi olmak istiyorduk. Ancak ne yazık ki ülkemizde kitap kulübü kültürü pek yaygın değildi. Bizde düşündük taşındık böyle bir deneyimi yaşamak için kendi kitap kulübümüzü kurmaya karar verdik. İşte böyle ortaya çıktı KütüphaneSever Kitap Kulübü. 2009 yılından bu yana birçok buluşma gerçekleştirdik ve kitap kulüplerine dair pek çok şey öğrendik.

Dileğimiz; Kitap okumanın yaygınlaşması, kitap kulübü kültürünün ülkemizde yerleşmesi ve şu ana kadar sadece yabancı kitaplarda ve filmlerde rastladığımız kitap kulübü kavramının günlük hayatımızın bir parçası olduğunu görebilmektir. Sizde yaşadığınız şehirde KütüphaneSever Kitap Kulübü kurulması için niyetlenirseniz sizinle deneyimlerimizi severek paylaşabiliriz. Bunun için bilgi@kutuphaneleriseviyorum.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Kulübümüze katılmanın zorunlu olmamakla birlikte tek bir şartı var: Okuyacağımız kitapları bir kütüphaneden ödünç almak  Böylece hem kitapları ücretsiz okumuş hem de en az bir kütüphane kartına sahip olmuş olacağız.
KütüphaneSever Kitap Kulübü Sorumlusu
Yeliz ULUÇAY ÖREN

KÜTÜPHANESEVER KİTAP KULÜBÜ KURALLARI
Kulüp Üyeleri:
1. Üst üste 3 buluşmaya gelmeyen kulüp üyeliğinden çıkarılacaktır.
2. Her ayın son Cumartesi günü saat 14.00 civarında buluşulacaktır.
3. Buluşma yeri özel durumlar dışında sabittir.
4. Her ay bir kişi kitap tartışma sorularımızı hazırlamak, tartışmaya liderlik etmek, notlar almak ve toplantıdan sonra kitap hakkındaki düşüncelerimizi derli toplu bir yazı haline getirmekle yükümlü olacaktır. Bu yazı web sayfamızda ve facebook grubumuzda paylaşılacaktır.
5. Her ay tartışmanın yapıldığı gün bir sonraki ayın kitabı hep birlikte seçilecektir. Bu yüzden üyelerin buluşmaya gelirken kulübümüze uygun türden en az bir kitap önerisi ile hazır gelmeleri gerekmektedir.
6. En temel kitap seçme kriterimiz kütüphanelerde yaygın olarak bulunabilen bir kitap olmasıdır.

KütüphaneSever Kitap Kulübü buluşma notlarımız için şu bağlantıya tıklayınız:
http://kutuphaneleriseviyorum.org/?q=node/666

Facebook Grubumuza üye olmak için şu bağlantıya tıklayınız:
http://www.facebook.com/group.php?gid=192068199511

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir